• Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Drużyn 7-osobowych

    W Mińsku Mazowieckim odbył się po raz kolejny Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Drużyn 7-osobowych.

    Zgodnie z zasadami obowiązującymi w Olimpiadach Specjalnych najpierw rozegrano gry obserwowane, po których utworzono grupy o zbliżonej sprawności .

    Drużyna naszej szkoły w grach obserwowanych zremisowała z Olimpijczkiem Płońsk 0:0 i wygrała z Elektoralną Warszawa 3:0

    W meczach w wyłonionej grupie sprawnościowej zremisowaliśmy z Olimpijczykiem Płońsk 1:1 i z ZS 38 Warszawa 1:1.

    Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce.

    Bramki zdobyli: Dominik Hołub – trzy oraz Marek Gałecki i Adrian Parafiańczuk po jednej.

  • „Bezpieczne wakacje '2026”

    „Bezpieczne wakacje '2026” były tematem spotkania z przedstawicielami Policja Łosice – asp. Katarzyną Wawrzyszczuk i Komenda Powiatowa PSP w Łosicach – kpt. Wojciechem Ciecierskim.

    Nasi Goście omówili przykłady zagrożeń, jakie dzieci i młodzież mogą napotykać podczas zabaw nad wodą, na drogach, w podróży, na podwórku, placu zabaw i podczas jazdy na rowerze, czy hulajnodze. Przypomnieli, jak ważne jest noszenie kasku i odblasków. Była to cenna lekcja na temat odpowiedzialnego zachowania w czasie wakacji.

    Dziękujemy!

  • Piknik w Biernatach

    Wyjście do Kompleksu Rekreacyjnego w Biernatach Średnich (09.06) było pełne radości, uśmiechów i wspólnie spędzonych chwil.

    Piękna, słoneczna pogoda od samego rana zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu.

    Naszą przygodę rozpoczęliśmy od pieszej wędrówki, dzięki której każdy mógł zadbać o zdrowie, kondycję i dobry humor. Wspólny marsz był okazją do rozmów, śmiechu i integracji, a ruch na świeżym powietrzu dodał wszystkim energii.

    Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Nie zabrakło tradycyjnego ogniska i pysznych pieczonych kiełbasek, które smakowały wyjątkowo po aktywnym spacerze. Uczniowie chętnie korzystali z placu zabaw, uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych oraz odpoczywali na rozłożonych kocykach. W tle rozbrzmiewała muzyka, która wprawiała wszystkich w doskonały nastrój i zachęcała do wspólnej zabawy.

    Oprócz odpoczynku, zabawy i relaksu – towarzyszyły nam zajęcia edukacyjne – mieliśmy przyjemność uczestniczyć w ciekawej prelekcji przygotowanej przez Panią Annę Tarkowską przedstawicielkę Fundacji dla każdego na temat plecaka ewakuacyjnego.

    Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest plecak ewakuacyjny, jakie przedmioty powinny się w nim znaleźć oraz dlaczego odpowiednie przygotowanie może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych. Omówiono m.in. znaczenie zapasu wody i żywności, apteczki pierwszej pomocy, dokumentów, środków łączności oraz innych elementów wyposażenia niezbędnych w nagłych sytuacjach.

    Podczas zajęć uczestnicy mieli też okazję spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Była to doskonała okazja do ćwiczenia koncentracji, precyzji oraz odpowiedzialnego posługiwania się sprzętem pod okiem instruktora. Zajęcia dostarczyły wielu emocji i sportowej rywalizacji, a każdy mógł sprawdzić swoją celność oraz zdobyć nowe umiejętności. Gratulujemy wszystkim zaangażowania i wytrwałości!

    Dziękujemy Pani Ani i Fundacja dla każdego za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i praktyczne wskazówki!

    Była to cenna lekcja odpowiedzialności, bezpieczeństwa i gotowości do działania.

    Słońce, śpiew ptaków, ruch, śmiech oraz przemiłe towarzystwo sprawiły, że był to dzień pełen pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, bogatsi o kolejne piękne doświadczenia spędzone razem. To był dzień, który przypomniał nam, że najcenniejsze chwile to te spędzone w gronie przyjaciół, na świeżym powietrzu, z uśmiechem na twarzy i radością w sercu.

  • Wycieczka do Olsztyna, Gietrzwałdu i Olsztynka

    Olsztyn – Gietrzwałd – Olsztynek (08-09.06)

    Pierwszy dzień wycieczki: wizyta w Olsztynie i nocleg w Gietrzwałdzie.

    1. Olsztyńskie Planetarium i niezwykła podróż łazikiem po Księżycu. Było nieziemsko!

    2. Spacer z przewodnikiem po Olsztynie.

    3. Obiad w klimatycznym/kultowym barze „Olsztyniak”.

    4. Przejazd do Gietrzwałdu, wejście do Bazyliki, kolacja, nocleg.

    Wycieczkowicze odwiedzili wyjątkowe Sanktuarium Maryjne: Bazylikę, Kapliczkę Objawień i Cudowne Źródełko.

    Wędrując szlakiem turystyczno-pielgrzymkowym wyciszyli się, poznali sztukę uliczną, historię Warmii i skorzystali z uroków tamtejszej przyrody.

    Następnie pojechali do Olsztynka, gdzie zwiedzili Muzeum Etnograficzne. Po krótkim odpoczynku i obiedzie pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną do Łosic.

  • Biwak w Zakrzu

    Grupa 16 harcerzy przebywała na biwaku w Zakrzu (01-03.06)

    Naszą przygodę rozpoczęliśmy od gry terenowej oraz rozgrywek sportowych. Wspólnie przygotowane tosty smakowały wybornie podczas kolacji. Dalsza część wieczoru przeznaczona była na różnego rodzaju planszówki i przygotowanie do ciszy nocnej. Na jutro na harcerzy czekają kolejne zadania do wykonania i atrakcje zaplanowane przez drużynowych – dh Agnieszkę, dh Anetkę i dh Karola.

    Drugi dzień naszego biwaku w Zakrzu był bardzo intensywny. Mnóstwo zabaw na świeżym powietrzu, wędrówki po mapie Polski, plastyczne wyzwania oraz turniej wiedzy o bezpieczeństwie. Na nudę nie było ani chwili. Wieczór zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem pysznych kiełbasek.