-
Ruszyła rekrutacja
Ruszyła rekrutacja do szkół wchodzących w skład
Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Łosicach:
Szkoły Podstawowej,
Szkoły Przysposabiającej do Pracy,
Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 3
Zapraszamy do nas
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i osobistego.
-
Edukacja z Wojskiem
W piątkowe przedpołudnie wzięliśmy udział w zajęciach w ramach programu
„Edukacja z Wojskiem”
-
Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Drużyn 7-osobowych
W Mińsku Mazowieckim odbył się po raz kolejny Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Drużyn 7-osobowych.
Zgodnie z zasadami obowiązującymi w Olimpiadach Specjalnych najpierw rozegrano gry obserwowane, po których utworzono grupy o zbliżonej sprawności .
Drużyna naszej szkoły w grach obserwowanych zremisowała z Olimpijczkiem Płońsk 0:0 i wygrała z Elektoralną Warszawa 3:0
W meczach w wyłonionej grupie sprawnościowej zremisowaliśmy z Olimpijczykiem Płońsk 1:1 i z ZS 38 Warszawa 1:1.
Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce.
Bramki zdobyli: Dominik Hołub – trzy oraz Marek Gałecki i Adrian Parafiańczuk po jednej.
-
„Bezpieczne wakacje '2026”
„Bezpieczne wakacje '2026” były tematem spotkania z przedstawicielami Policja Łosice – asp. Katarzyną Wawrzyszczuk i Komenda Powiatowa PSP w Łosicach – kpt. Wojciechem Ciecierskim.
Nasi Goście omówili przykłady zagrożeń, jakie dzieci i młodzież mogą napotykać podczas zabaw nad wodą, na drogach, w podróży, na podwórku, placu zabaw i podczas jazdy na rowerze, czy hulajnodze. Przypomnieli, jak ważne jest noszenie kasku i odblasków. Była to cenna lekcja na temat odpowiedzialnego zachowania w czasie wakacji.
Dziękujemy!
-
Piknik w Biernatach
Wyjście do Kompleksu Rekreacyjnego w Biernatach Średnich (09.06) było pełne radości, uśmiechów i wspólnie spędzonych chwil.
Piękna, słoneczna pogoda od samego rana zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od pieszej wędrówki, dzięki której każdy mógł zadbać o zdrowie, kondycję i dobry humor. Wspólny marsz był okazją do rozmów, śmiechu i integracji, a ruch na świeżym powietrzu dodał wszystkim energii.
Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Nie zabrakło tradycyjnego ogniska i pysznych pieczonych kiełbasek, które smakowały wyjątkowo po aktywnym spacerze. Uczniowie chętnie korzystali z placu zabaw, uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych oraz odpoczywali na rozłożonych kocykach. W tle rozbrzmiewała muzyka, która wprawiała wszystkich w doskonały nastrój i zachęcała do wspólnej zabawy.
Oprócz odpoczynku, zabawy i relaksu – towarzyszyły nam zajęcia edukacyjne – mieliśmy przyjemność uczestniczyć w ciekawej prelekcji przygotowanej przez Panią Annę Tarkowską przedstawicielkę Fundacji dla każdego na temat plecaka ewakuacyjnego.
Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest plecak ewakuacyjny, jakie przedmioty powinny się w nim znaleźć oraz dlaczego odpowiednie przygotowanie może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych. Omówiono m.in. znaczenie zapasu wody i żywności, apteczki pierwszej pomocy, dokumentów, środków łączności oraz innych elementów wyposażenia niezbędnych w nagłych sytuacjach.
Podczas zajęć uczestnicy mieli też okazję spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Była to doskonała okazja do ćwiczenia koncentracji, precyzji oraz odpowiedzialnego posługiwania się sprzętem pod okiem instruktora. Zajęcia dostarczyły wielu emocji i sportowej rywalizacji, a każdy mógł sprawdzić swoją celność oraz zdobyć nowe umiejętności. Gratulujemy wszystkim zaangażowania i wytrwałości!
Dziękujemy Pani Ani i Fundacja dla każdego za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i praktyczne wskazówki!
Była to cenna lekcja odpowiedzialności, bezpieczeństwa i gotowości do działania.
Słońce, śpiew ptaków, ruch, śmiech oraz przemiłe towarzystwo sprawiły, że był to dzień pełen pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, bogatsi o kolejne piękne doświadczenia spędzone razem. To był dzień, który przypomniał nam, że najcenniejsze chwile to te spędzone w gronie przyjaciół, na świeżym powietrzu, z uśmiechem na twarzy i radością w sercu.
-
Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie
Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie: Cukiernik
część praktyczna (08.06)
część teoretyczna (10.06)


-
Wycieczka do Olsztyna, Gietrzwałdu i Olsztynka
Olsztyn – Gietrzwałd – Olsztynek (08-09.06)
Pierwszy dzień wycieczki: wizyta w Olsztynie i nocleg w Gietrzwałdzie.
1. Olsztyńskie Planetarium i niezwykła podróż łazikiem po Księżycu. Było nieziemsko!
2. Spacer z przewodnikiem po Olsztynie.
3. Obiad w klimatycznym/kultowym barze „Olsztyniak”.
4. Przejazd do Gietrzwałdu, wejście do Bazyliki, kolacja, nocleg.
Wycieczkowicze odwiedzili wyjątkowe Sanktuarium Maryjne: Bazylikę, Kapliczkę Objawień i Cudowne Źródełko.
Wędrując szlakiem turystyczno-pielgrzymkowym wyciszyli się, poznali sztukę uliczną, historię Warmii i skorzystali z uroków tamtejszej przyrody.
Następnie pojechali do Olsztynka, gdzie zwiedzili Muzeum Etnograficzne. Po krótkim odpoczynku i obiedzie pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną do Łosic.
-
Biwak w Zakrzu
Grupa 16 harcerzy przebywała na biwaku w Zakrzu (01-03.06)
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od gry terenowej oraz rozgrywek sportowych. Wspólnie przygotowane tosty smakowały wybornie podczas kolacji. Dalsza część wieczoru przeznaczona była na różnego rodzaju planszówki i przygotowanie do ciszy nocnej. Na jutro na harcerzy czekają kolejne zadania do wykonania i atrakcje zaplanowane przez drużynowych – dh Agnieszkę, dh Anetkę i dh Karola.
Drugi dzień naszego biwaku w Zakrzu był bardzo intensywny. Mnóstwo zabaw na świeżym powietrzu, wędrówki po mapie Polski, plastyczne wyzwania oraz turniej wiedzy o bezpieczeństwie. Na nudę nie było ani chwili. Wieczór zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem pysznych kiełbasek.