Aktualności

 • Z edukacją za pan brat
  Cykliczne zajęcia z programu „Z edukacją za pan brat” Tematem przewodnim było znaczenie wody i jej obieg w przyrodzie. Uczniowie klasy II dowiedzieli się, skąd się bierze deszcz, co to jest para wodna, jak powstają chmury. Omówiliśmy obieg wody w przyrodzie, przygotowaliśmy pomóc dydaktyczną ułatwiającą zrozumienie tego zjawiska. Prezentacja multimedialna zobrazowała nam jak wszechobecna jest woda w przyrodzie.
 • QUEST
  QUEST – WYPRAWA ODKRYWCÓW – gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skarbów. Młodzież z I grupy wychowawczej rozwiązywała zagadki dotyczące Łosic i okolic, aby odnaleźć ukryty skarb. Udało się Polecamy!
 • Walentynkowy Lapbook
  Z okazji walentynek uczniowie klasy II wykonali WALENTYNKOWY LAPBOOK Przy tworzeniu kreatywnej teczki dzieci ćwiczyły motorykę ręki, utrwalały zdobyte wiadomości i uczyły się pracować w grupie.
 • (brak tytułu)
  Harcerski Bal Karnawałowy Zakończeniem karnawału w naszym Ośrodku był coroczny bal przebierańców. Wieczór wypełniły pląsy i zabawy integrujące roztańczoną społeczność. Swoją obecnością zaszczycili nas Goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, którzy oprócz dobrego humoru przywieźli nam mnóstwo pysznych słodkości. Nieodzownym elementem każdego balu jest muzyka – w tym roku nasi harcerze wirowali w takt muzyki serwowanej przez Galinę i Jerzego Kosteckich, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy „Krynicy Witamin”, która ofiarowała nam napoje łagodzące nasze zmęczenie. Dziękujemy wychowawcom, którzy nas wspierali w szalonym zakończeniu karnawału. Bal dedykujemy dh Agnieszce, która pomimo choroby dzielnie nas wspierała.
 • Międzynarodowy Dzień Pizzy
  Międzynarodowy Dzień Pizzy w klasie II i V szkoły podstawowej. To był niezwykle smakowity dzień! Każdy mógł skosztować pizzę, którą samodzielnie przygotował.
 • Choinka
  Ach, co to był za dzień! Po pierwsze: Apel walentynkowy z wierszami i piosenkami o miłości. Dowiedzieliśmy się, kto w wyniku głosowania został najsympatyczniejszą dziewczyną – Klaudia i najsympatyczniejszym chłopakiem – Marek. Poznaliśmy najbardziej znane pary w historii literatury. Następnie pracownicy poczty walentynkowej przekazali adresatom kartki okolicznościowe od przyjaciół i sympatii. Podczas quizu bez problemu rozpoznaliśmy filmowe pary z kreskówek i komedii (nie tylko romantycznych). Odważni wzięli też udział w karaoke i zaśpiewali nam najbardziej znane piosenki o miłości. Po drugie: Tłusty Czwartek. Po apelu czekały na każdego wychowanka pyszne pączki i indywidualne upominki. Po trzecie: Choinka. Rozbawione dzieci i roztańczona młodzież bawiła się z animatorami oraz przy dźwiękach muzyki do późnego wieczoru.
 • Warsztaty w Szklarskiej Porębie
  Przedstawiciele 49 DH NS ,,Strachy na Lachy” wyruszyli (4.02) do Szklarskiej Poręby. Od poniedziałku harcerze wezmą udział w 6-dniowych warsztatach z projektu „Idziemy razem” (05-10.02.2024 r.) w Szklarskiej Porębie. Projekt ten to oferta programowa dla harcerzy z drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP realizowana przez Wydział Nieprzetartego Szlaku GK ZHP dofinansowana ze środków PFRON. #pfron #zhp #ns #nieprzetartyszlak obszerna fotorelacja w galerii zdjęć
 • „Granice w wychowaniu”
  „Granice w wychowaniu” były tematem kolejnego spotkania grupy wsparcia Szkoły dla Rodziców i Opiekunów. Dziękujemy pani Magdalenie Paprockiej z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łosicach za poświęcony czas i przedstawienie nam niezwykle ważnej i ciekawej prelekcji. Dziękujemy rodzicom za obecność oraz podzielenie się swoimi osobistymi doświadczeniami. Naszym cukiernikom dziękujemy za karnawałowe słodkości, które były niezastąpionym dodatkiem do kawy.
 • Bitwa na nakrętki
  Przekazaliśmy dzisiaj 92 kg plastikowych nakrętek na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci Jednocześnie przypominamy, że akcja zbierania nakrętek trwa do końca maja tego roku. Wszystkim, którzy zbierali z nami nakrętki bardzo dziękujemy i jednocześnie prosimy o dalszą pomoc.
 • Spotkanie karnawałowe Sekcji Emerytów i Rencistów Oddziału ZNP
  Spotkanie karnawałowe. Gościliśmy nauczycieli-emerytów z Sekcji Emerytów i Rencistów Oddziału ZNP w Łosicach. Jednym z punktów spotkania był występ naszej grupy wokalno-recytatorskiej.
 • Konkurs „Zwierzęta lasów i łąk powiatu łosickiego”
  Poranek pełen pozytywnych emocji. Uczniowie Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Łosicach zostali zaproszeni po odbiór dyplomów i nagród za udział w konkursie pod hasłem „Zwierzęta lasów i łąk powiatu łosickiego” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Łosicach. W kategorii I drugie miejsce zajęła praca grupowa uczniów z klasy II Szkoły Podstawowej (opiekun pani Agnieszka Paprocka) W kategorii IV Mikołaj Raczyński z klasy VII zajął pierwsze miejsce (opiekun pani Ewa Zawadzka-Kozak) Wyróżnienie w kategorii IV otrzymała Julia Radziwonka z klasy II SPdP (opiekun pani Alicja Chwedorczuk) Pozostali uczniowie otrzymali imienne podziękowania za udział w konkursie. Gratulujemy! Więcej zdjęć i informacji: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=777404064432543&id=100064888688696
 • Bezpieczeństwo podczas ferii
  Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii zimowych? V klasa omówiła zasady, których trzeba przestrzegać podczas zabaw zimowych. Ferie to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Należy przy tym pamiętać o swoim i innych bezpieczeństwie.
 • Koncert Kolęd i Pastorałek „Kolęda łączy”
  Na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim nasz chór wziął udział w Koncercie Kolęd i Pastorałek „Kolęda łączy”. Dziękujemy za zaproszenie, wspaniałe przyjęcie i niezapomnianą atmosferę.
 • Karnawałowe faworki
  Jak karnawał – to i faworki! Cukiernicy z klasy II branżowej pracują z zapałem i radością. Faworki pieczone z ciasta francuskiego. Cała sztuka polega na umiejętnym wywijaniu ciasta palcami. Tak ćwiczymy przed tłustym czwartkiem – uczniowie klasy II ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Na zajęciach praktycznych cukiernicy z klasy trzeciej branżowej również robili tą pyszną przekąskę.
 • Orszak Trzech Króli
  W tegorocznym Orszaku Trzech Króli wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Łosicach A Gwiazda, którą na czele Orszaku niósł pan Tadzio – to Jego dzieło i naszych utalentowanych plastyków. Foto: Urząd Miasto i Gmina Łosice oraz Łosicki Dom Kultury