Aktualności

 • Warsztaty dietetyczne
  W czwartek odwiedziła nas Pani dietetyk Agnieszka Grochowska (13.06). Opowiedziała o podstawach zdrowego stylu życia i prawidłowego żywienia. Szkoda, że słodycze, które tak lubimy są takie niezdrowe.
 • Warsztaty kulinarne
  Warsztaty kulinarne (13.06) w Internacie Ośrodka prowadzone przez Panią Anię Szpurę oraz jej koleżanki z KGW Korniczanki. Wychowankowie wspólnie z Paniami przygotowali różyczki z tortilli, torty z chleba tostowego oraz wiosenną sałatkę. Wszystkie potrawy wyglądały pięknie i bardzo smakowały. Dziękujemy Paniom za poświęcony czas
 • Wycieczka do kompleksu hotelowego
  Idąc za potrzebą nowo otwieranego (od września 2024 roku) kierunku kształcenia: pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, młodzież miała okazję zwiedzić kompleks hotelowy. Uczniowie dzięki Pani Menadżer poznali zakres obowiązków i specyfikę pracy obiektu Dwór w Zabużu SPA & Wellness Bardzo dziękujemy Pani Ewie za poświęcony czas, pokazanie nam uroczego zakątka nad Bugiem, cierpliwość w udzielaniu odpowiedzi na nasze pytania oraz przybliżenie nam zadań i obowiązków pracowników obsługujących kompleks hotelowy. Już dzisiaj zapraszamy do aplikowania na kierunek pracownik pomocniczy obsługi hotelowej w Branżowej Szkole I Stopnia Nr 3 działającej w Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Łosicach.
 • Turniej Piłki Nożnej w Ignacowie
  Na Mazowieckim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Ignacowie nie mogło zabraknąć naszych piłkarzy (12.06). Po rozegranych meczach nasi zawodnicy zajęli II miejsce w swojej kategorii sprawnościowej. Gratulujemy!
 • Iskry Niepodległej
  „Iskry Niepodległej” – zwiedziliśmy mobilną wystawę i zobaczyliśmy niesamowite multimedialne widowisko o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego. Uczestnicy widowiska poznali bohaterów tworzących naszą codzienność w ramach: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.
 • Harcerski rajd rowerowy szlakiem nadbużańskim
  Nadbużański Rajd Rowerowy 49 DH Strachy na lachy (11.06) Pierwszego dnia przejechaliśmy 40 km. Trasa wiodła od Pratulina przez Zaczopki, Błonie, Derło, Janów Podlaski do Bubla Łukowiska. Nocleg w Dworek Łukowiska. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli na naszej trasie. Szczególnie dziękujemy Państwu Wróblom z Bubel Łukowiska za wspaniałe warunki noclegowe oraz Panu Grzegorzowi Chotnickiemu i Pani Jowicie za ciepłe przyjęcie w Janowie Podlaskim. Drugi dzień rowerowych zmagań. Pożegnanie i podziękowanie Państwu Wróblom i ruszyliśmy w drogę. Jechaliśmy wzdłuż Bugu podziwiając piękno otaczającego nas krajobrazu. W Borsukach odwiedziliśmy kolejnych wspaniałych ludzi – Państwo Filipiuków, którzy przyjęli harcerzy w swoich gościnnych progach. A potem prosto do Łosic. Dzisiaj przejechaliśmy 50 km! Szczególne podziękowania kierujemy do zaprzyjaźnionej z naszą drużyną Druhny Wanda Frączek za towarzyszenie nam podczas rajdu i ciekawe gawędy na temat odwiedzanych miejsc.
 • Wycieczka do Minizoopark Walim
  Uczniowie z klasy drugiej i piątej z wizytą w Minizoopark Walim (11.06) Wyjazd był świetną okazją do bliższego poznania świata zwierząt oraz integracji uczniów. Z przyjemnością odwiedzimy to miejsce jeszcze raz!
 • Plener malarstwa w Serpelicach
  Grupa plastyczna brała udział w warsztatach malarstwa plenerowego w Serpelicach (5-7.06) Wychowankowie podziwiali piękno nadbużańskich krajobrazów, by zaczerpnąć inspiracji do wykonania prac plastycznych. Jednocześnie nie zabrakło rekreacji, wyciszenia i dobrego humoru, a zwięczeniem wyjazdu był smakowity grill. Uczniowie stworzyli imponujące dzieła sztuki, a piękne okoliczności przyrody nad rzeką Bug zagwarantowały im spokój, ale też aktywny wypoczynek
 • Bezpieczeństwo podczas wakacji
  Społeczność Ośrodka spotkała się z mł. asp. Katarzyną Wawrzyszczuk z KP Policja Łosice aby porozmawiać na temat ,,Bezpiecznych wakacji”. Starsi uczniowie mieli możliwość założenia alkogogli, które symulują zaburzenia jakich doznaje osoba po spożyciu alkoholu (m.in. obniżenie koncentracji, trudności z określeniem kierunków, zniekształcenie widzianego obszaru). Dziękujemy Pani Katarzynie za poświęcony czas i ciekawą prelekcję
 • Warsztaty tkackie
  Warsztaty tkackie w Internacie (10.06) poprowadziła Pani Zofia z Mordów. Uczniowie poznali historię tkactwa oraz ciekawostki na jego temat. Każdy miał możliwość spróbowania swoich sił w tkaniu na krosnach wykonując zakładki do książek lub bransoletki.
 • Zmiany zmiany
  Wiosna sprzyja zmianom. W naszym internacie przeprowadzamy remont pokoi sypialnych – malowanie ścian, wymianę podłóg oraz mebli. Każdy pokój przeznaczony jest dla trzech mieszkańców, a internat może przyjąć od nowego roku szkolnego 100 wychowanków
 • Bitwa na nakrętki
  Po raz drugi wzięliśmy udział w konkursie pod nazwą „Bitwa na nakrętki” zorganizowanym przez Fundację Siedleckie Hospicjum dla Dzieci. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 55 placówek oświatowych, łącznie zebrano 11 i pół tony nakrętek. Nasz Ośrodek w tym roku zajął pierwsze miejsce w kategorii: ośrodki szkolno – wychowawcze z wynikiem 203 kg zebranych nakrętek. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom za pomoc w osiągnięciu tego wspaniałego wyniku. Więcej informacji:
 • XIV Mazowiecki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych w Kozienicach
  XIV Mazowiecki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych w Kozienicach W zawodach wzięli udział i dzielnie walczyli o zwycięstwo: Gabryś Karwacki, Kacper Mędza i Patryk Otton. Foto: SOSW w Kozienicach
 • Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje Zawodowe
  Cukiernicy przystępują do teoretycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Egzaminy praktyczne zdają 6 i 10 czerwca.
 • Spotkanie z Mazurami
  Spotkanie z Mazurami (3.06) Wilczy Szaniec pomimo siąpiącego deszczu został zdobyty! Następnie przejazd do Świętej Lipki na obiad. Później koncert organowy, msza święta, zwiedzanie „perły baroku” – Sanktuarium Maryjnego i najbliższej okolicy. Nocleg w domu pielgrzyma. Tak w skrócie wyglądał plan pierwszego dnia wycieczki młodzieży z klasy I i II SPdP.