Międzynarodowy Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień celebrowaliśmy w szkole we wtorek 23 listopada💛💛💛
Uczniowie ze wszystkich klas otrzymali „Pakiety Życzliwości” i podjęli się wykonania zaproponowanych zadań. Rozmawiali na temat życzliwości i czynienia dobra dla innych. Zrobili żółty element – emotikonkę wyrażającą pozytywną emocję – i umieścili ją na swoim ubraniu😄 Napisali pozdrowienia i życzliwe słowa skierowane do kolegów. Najstarsi uczniowie przygotowali i poczęstowali wszystkich ciasteczkami z dobrymi słowami i życzeniami.
Odbyły się warsztaty dla najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej „Okazuję życzliwość”😍💛😄 Uczestnicy stworzyli w grupach mapy myśli do pojęcia „życzliwość” i zaprezentowali swoją pracę kolegom, podczas „Rundki po kłębku” skierowali życzliwe słowa do rówieśników, a także obejrzeli film edukacyjny promujący życzliwe zachowania.
Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.