-
Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach
W dniu wczorajszym młodzież naszego Ośrodka odwiedziła jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach
Podczas spotkania strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, opowiedzieli do czego jest wykorzystywany oraz pokazali jak wygląda jego obsługa w codziennej służbie. Wychowankowie mieli okazję przejazdu nowym samochodem strażackim, qadem, napełniali hydronetki, celowali strumieniem wody z prądownicy, prowadzili rozmowy przez radiostację. Spotkanie miało charakter edukacyjny oraz integracyjny przebiegło w wesołej i miłej atmosferze.
Dziękujemy za poświęcony czas, dyspozycyjność, wspaniałe przyjęcie naszej młodzieży oraz życzymy wszystkim druhnom, druhom, strażakom dużo wytrwałości w służbie.
-
Kino sferyczne
Kino sferyczne w naszej szkole !
Podzieleni na grupy obejrzeliśmy filmy na tematy przyrodnicze, historyczne i film o kosmosie. Towarzyszyły nam niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Zobaczyliśmy świat pełen tajemnic, odkryliśmy niepowtarzalne widoki z kosmosu oraz przenieśliśmy się na inne planety, byliśmy też w centrum wydarzeń związanych z II wojną światową. Było bardzo ciekawie i magicznie