- Światowy Tygodzień Mózgu
Rozpoczynamy obchody Światowego Tygodnia Mózgu (10-16 marca) Mózg – niektórzy mówią: „1,5 litra galaretki, która produkuje prąd” – to najbardziej skomplikowana i fascynująca część naszego ciała. Ze względu na rolę, jaką pełni w organizmie, postanowiliśmy poświęcić mu cały tydzień naszych działań w szkole i internacie. W dniach od 10 do 14 marca odbędą się ciekawe warsztaty i zajęcia. Przed nami spora dawka wiedzy i mnóstwo zabawy. Dowiecie się: czym jest mózg i jaką pełni rolę w organizmie, co mózg lubi, a za czym nie przepada, co jeść, aby mózg miał paliwo do pracy, jak rozruszać szare komórki, jak odpoczywać i relaksować się. Zapraszamy do wspólnej pracy, nauki i zabawy!
- Biała Szkoła w Jurgowie
Kolejna Biała Szkoła w Jurgowie ! (03-08.03) Pierwszy dzień na stoku przywitał nas pięknym słońcem. Wszyscy chętnie zjeżdżali na nartach i podziwiali widoki. Po kilku godzinach pobytu na stoku wróciliśmy na pyszny obiad. Ale to nie był koniec atrakcji! Wyruszyliśmy jeszcze na spacer pod jurgowski tartak i szlak wzdłuż rzeki Białki. Po niezwykle intensywnym treningu narciarskim środowe popołudnie spędziliśmy w bardzo atrakcyjnym miejscu – Brama w Gorce. Pięciokilometrowy spacer ścieżką edukacyjną przybliżył nam informacje o Gorcach. Po powrocie udaliśmy się do miejscowego pięknego kościoła na mszę z okazji środy popielcowej. Cały dzień był pełen bardzo pozytywnych wrażeń. Relaks na śniegu, coraz lepsze zjazdy na stoku i wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek – tak w telegraficznym skrócie spędziliśmy czwartkowy dzień na białej szkole. Ostatni dzień pobytu w Jurgowie przebiegł bardzo intensywnie. Na stoku narciarskim odbyły się zawody, które podsumowały zdobyte i utrwalone umiejętności narciarskie. Kolejnym atrakcyjnym miejscem naszego pobytu był ,,Gorący Potok” w Szaflarach. Po kolacji wszyscy otrzymali dyplomy za udział w ,,Białej Szkole”. Podziękowaliśmy też gorąco gospodarzom za gościnność i bardzo miły pobyt wręczając pamiątkowy upominek. Ostatnie spotkanie na stoku. Podziękowanie i wręczenie upominku Panu Prezesowi. Nie zapomnieliśmy o zakupie pamiątek i oscypków góralskich. Wyruszyliśmy w drogę do domu, po drodze zatrzymując się przy pomniku ofiar Wołynia. Kilkudniowa wizyta w górach na długo pozostanie w naszej pamięci i wspomnieniach
- „Łosice na niebiesko”
Serdecznie zapraszamy całą społeczność z Powiatu Łosickiego do włączenia się we wspólne świętowanie Dnia Świadomości Autyzmu 02.04.2025 roku w Łosickim Domu Kultury. Z tej okazji ogłaszamy Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bliżej Autyzmu – Moje Super Moce”, szczegóły w regulaminie. Na Wasze prace czekamy do 21.03 w sekretariacie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łosicach. Konkurs objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łosice, Starosty Powiatu Łosickiego, Łosickiego Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy !
- Harcerski karnawałowy bal przebierańców
W karnawale czas na bale! W Ośrodku odbył się harcerski karnawałowy bal przebierańców. Oprócz pokazu mody, licznych konkurencji i zabaw, świętowaliśmy także Urodziny naszej drużyny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej radosnej i kolorowej imprezy!
- Spotkania z Leonem
„Spotkania z Leonem” – wystartował wyjątkowy program profilaktyczny w klasach najmłodszych! Program ten wspiera dzieci w rozwijaniu kluczowych umiejętności psychofizycznych. Jego głównym celem jest profilaktyka zachowań agresywnych, a także nauka radzenia sobie z emocjami, współpracy i budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami. Podczas zajęć dzieci poprzez zabawę, ćwiczenia i rozmowy uczą się, jak rozpoznawać oraz kontrolować swoje emocje, jak reagować w trudnych sytuacjach i jak rozwiązywać konflikty w sposób spokojny i konstruktywny. W rolę przewodnika w tej podróży wciela się sympatyczny kameleon Leon – postać, która pomaga najmłodszym lepiej zrozumieć siebie i innych. Pierwsze spotkania już za nami, a przed nami kolejne pełne wartościowych treści i pozytywnych doświadczeń! Jesteśmy przekonani, że program pomoże naszym uczniom budować atmosferę wzajemnego szacunku i życzliwości
- Turniej Tenisa Stołowego
Dnia 25.02 w internacie odbył się Turniej Tenisa Stołowego Wzięło w nim udział jedenastu wychowanków. Pierwsze miejsce zajął Paweł Woch, po zaciętym pojedynku z Mateuszem Jasińskim a trzecie miejsce ex aequo zajęli Piotr Czmut i Dominik Hołub. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy.
- Informacje o egzaminie zawodowym
Informujemy, że wszystkie materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje (formuła 2012, 2017 i 2019) są dostępne na stronie: https://www.testy.egzaminzawodowy.info W serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne, oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów zawodowych opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Dostęp do materiałów jest BEZPŁATNY. Testy można rozwiązywać bezpośrednio na stronie (online) lub pobierać na swój komputer (np. do wydruku). Możliwe jest także generowanie losowych zestawów pytań. Uczniowie mogą udostępniać wyniki swoich testów nauczycielom, dzięki czemu możliwa jest nauka zdalna. Korzystanie z większości funkcji jest całkowicie bezpłatne lub może wymagać bezpłatnej rejestracji. Dostępne są także dodatkowe funkcje premium, ale nie są one w żaden sposób wymagane do korzystania z Serwisu. Bezpośredni dostęp do linku znajduje się w lewym panelu bocznym!
- Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W ramach tego święta uczennice z klas VII i VIII wzięły udział w rywalizacji ze znajomości lektur pod hasłem „Lekturowy Ninja”. Nie zabrakło też prób powtarzania tzw. „łamańców językowych”, które przysporzyły dziewczynkom mnóstwo okazji do śmiechu. Największą popularność zyskała „lojalna Jola…” i „Jerzy, który nie wierzy, że jest na wieży”. Uczennice przypomniały sobie wiadomości o pleonazmach, czyli „maśle maślanym” oraz poprawiały błędy językowe. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze, wzmacniając przy tym świadomość, iż język ojczysty to skarb narodowy. Zatem swój skarb chrońmy i bądźmy dumni, że „narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.
- Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzony jest w Polsce corocznie 23 lutego. Dzień ten przypomina o znaczeniu zdrowia psychicznego i potrzebie lepszego wsparcia dla osób zmagających się z depresją. Jest to okazja do spotkania się i dzielenia wiedzą na temat depresji, jej przyczyn i skutków. W ramach obchodów Narodowego Dnia Walki z Depresją młodzież klas branżowych uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych z psychologiem szkolnym. #życie warte jest rozmowy !
- Pierwsza pomoc
W ramach projektu „Pierwsza pomoc” dzieci z klasy trzeciej zdobyły wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Ćwiczyły resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie oraz układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Dzięki temu są lepiej przygotowane do udzielania pierwszej pomocy w realnych sytuacjach
- Dzień Nauki Polskiej
Celebrujemy „Dzień Nauki Polskiej” (20.02) Uczniowie klasy VI poprzez wykonywanie prostych eksperymentów i doświadczeń eksplorują świat. Tego typu zajęcia to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do zdobywania wiedzy i odkrywania pasji. Możemy dotknąć, zbadać i zobaczyć wiele ciekawych zjawisk ze świata nauki wykorzystując produkty spożywcze.
- Targi EXPO SWEET
Cukiernicy ze szkoły branżowej odwiedzili Targi EXPO SWEET w Warszawie (19.02) Zapraszamy na fotorelację
- Panel Dyskusyjny
Dyrekcja Ośrodka uczestniczyła w Panelu Dyskusyjnym dotyczącym zasadności stworzenia w powiecie łosickim Zakładu Aktywności Zawodowej. Dziękujemy Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Litewnikach za zaproszenie i możliwość przedstawienia oferty edukacyjnej naszej placówki oraz podzielenia się obserwacjami dotyczącymi zawodowych losów naszych absolwentów.
- Choinka 2025
Uczniowie wzięli udział w zabawie choinkowej Dziękujemy pani Kasi Romaniuk – Animatorki z pasją za poświęcony czas, przygotowanie muzycznych, zręcznościowych i kreatywnych zadań, które nasi wychowankowie wykonywali z radością i entuzjazmem.
- Szkolenie Rady Pedagogicznej
Sobotni dzień (25.01) grono pedagogiczne Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Łosicach spędziło na szkoleniu pod hasłem: „Mowa i komunikacja osób w spektrum autyzmu”. Niezwykle ciekawe szkolenie przeprowadziła pani Ewelina Ciarka – Terapia, szkolenia Ewelina Ciarka. Dziękujemy za podzielenie się cenną wiedzą i bogatym doświadczeniem w pracy z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie.