Aktualności

 • Dzień Otwarty i Piknik Rodzinny
  Dzień Otwarty i Piknik Rodzinny (23.05) minęły pod znakiem ciekawych zajęć, integracji, zabaw z animatorami i bezcennego czasu spędzonego z rówieśnikami, rodzicami, rodzeństwem i nauczycielami Dzięki takim chwilom nasi wychowankowie rozwijają się społecznie. Uczą się także nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie Nie zabrakło pysznej grochówki, którą przygotowały niezawodne Panie Kucharki, kiełbasek z grilla – dzieła Pana Andrzeja i lodów, które skutecznie chłodziły w upalny dzień Dziękujemy animatorom z AnimekBus za atrakcyjne konkurencje sportowe, nowe zabawy (szczególnie z wodą) i tańce przy muzyce. Dzięki Wam nasi podopieczni bawili się wesoło i bezpiecznie Dziękujemy Gościom, którzy dzisiaj odwiedzili naszą placówkę, poznali ofertę edukacyjną i wspólnie z nami spędzili czas Dziękujemy za obecność Rodzicom – bo dzięki dobrej współpracy lepiej poznajemy dzieci i ich potrzeby, a tym samym skuteczniej im pomagamy i wspieramy ich Dziękujemy Wszystkim Pracownikom, którzy przyczynili się do tego, aby dzisiejszy dzień upłynął dzieciom i młodzieży w radosnym nastroju
 • Lekcja przyrody w terenie
  Najmłodsi pasjonaci przyrody pojechali do Wólki Nadbużnej na niezwykłą lekcję w terenie (21.05). Mieliśmy przyjemność gościć w Pasieka Podlaska Tradycja Arek Płotka. Pan Arek to niezwykle ciepły i wrażliwy człowiek, który z ogromną pasją i miłością wprowadził nas do świata wspaniałych owadów jakimi są pszczoły. Mieliśmy możliwość przejść się nietypową ścieżką edukacyjną, po czym dotarliśmy do królestwa Pana Arka, w którym czekało na nas szereg atrakcji, od przymiarki stroju pszczelarza, po własnoręczne wykonanie świec woskowych. Mogliśmy również skosztować różnego rodzaju miodów, a także poznać tajniki apiterapii. Bardzo dziękujemy Panu Arkowi za czas jaki nam poświęcił oraz wiedzę jaką nam przekazał. Dziękujemy też Pani Karolinie i Panu Miłoszowi za pomoc w prowadzeniu zajęć
 • Wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy
  Młodzież z klasy VIII udała się do Powiatowego Urzędu Pracy. Wzięła udział w zajęciach z doradcą w zakresie wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
 • Wycieczka do Białegostoku
  Pierwszy integracyjny wyjazd rodziców i dzieci do Białegostoku (16.05) Uczniowie klasy I SPdP wraz z rodzicami i wychowawcą klasy zwiedzili Białystok. Program wycieczki był pełen atrakcji: Jurajski Park Dinozaurów, Papugarnia, cerkiew Ducha Świętego, Pałac Branickich, chwila odpoczynku i obiad w restauracji „Trzy po trzy”.
 • Majówka Zdrowotna
  W ramach Majówki Zdrowotnej (16.05) wychowankowie internatu z opiekunami grupy pierwszej pomocy wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Łosicach. Poznali odpowiedzialną pracę strażaków, wyposażenie wozów strażackich, utrwalili wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dalsza część majówki odbyła się na terenie Ośrodka. Został rozegrany mecz piłki nożnej między grupami wychowawczymi, było ognisko i pieczenie kiełbasek, gry karciane oraz dyskoteka.
 • Warsztaty garncarskie
  Grupa plastyczna podczas warsztatów garncarskich w Gnojnie (15.05)Fascynująca nauka przez doświadczenie, ruch i relacje.
 • Zapraszamy na Dzień Otwarty
  Zapraszamy 23 maja 2024 r. do Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Łosicach na Dzień Otwarty połączony z Piknikiem Rodzinnym. Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice! Zastanawiacie się nad wyborem szkoły przyjaznej dzieciom i młodzieży posiadającym orzeczenia o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym? Chcecie poznać naszą ofertę edukacyjną, zwiedzić szkołę i internat oraz porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami, wychowawcami, specjalistami i terapeutami? Pragniecie miło spędzić czas z naszymi wychowankami i ich rodzicami? Szczegóły na plakacie
 • Zajęcia promujące zdrowe odżywianie
  Klasa I SPdP uczestniczyła w zajęciach promujących zdrowe odżywianie. Zajęcia te zorganizowane były w ramach współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach. W ten sposób celebrowaliśmy „Tydzień zdrowego odżywiania”. Uczniowie zapoznali się z piramidą żywienia, wykonali plakat promujący „Zdrowy styl życia”. Ważnym elementem zajęć było także przygotowanie posiłku z wykorzystaniem ulubionych warzyw.
 • Pieszy rajd integracyjny
  Majówka na łonie natury połączona z rajdem pieszym do Biernat Średnich i piknikiem przy ognisku. Aktywnie spędzony czas na placu zabaw i boisku, tańce w altance, gry towarzyskie (szczególnie Dobble i Uno) na kocykach oraz kąpiele słoneczne pozostaną w pamięci uczestników na długo
 • Remont boiska
  Remont boiska zakończony Zadanie pn. „Przebudowa wielofunkcyjnego boiska przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łosicach” współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego zostało wykonane. #Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka
 • Mistrzostwa Mazowsza Szkół Specjalnych w lekkiej atletyce w Otwocku
  XIX Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Otwocku (8.05) Marcel Ciulak zdobył I miejsce w biegu na 1000m w kategorii do 16 lat. Ania Antoniak zdobyła srebrny medal w biegu na 100m, a w skoku w dal – brązowy. W zawodach wzięli też udział Paweł Woch, Kacper Mędza, Hubert Gajewski, Dawid Rodak i Łukasz Antoniak. Nasi zawodnicy zajęli IV miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół w kategorii do lat 16. Gratulujemy!
 • ABC uzależnień
  „ABC uzależnień” to zajęcia warsztatowe w szkole przysposabiającej do pracy. Uczniowie w trakcie warsztatów stworzyli definicję uzależnienia, poznali konsekwencje w poszczególnych obszarach życia, które są efektem nałogu. Dużą część naszych zajęć poświęciliśmy również na rozmowy o dorosłym życiu, odpowiedzialności i zadaniach, jakie staną w przyszłości przez naszymi uczniami. Mamy świadomość, że droga ku dorosłość bywa często wyboista. Dlatego warto jest zwiększać świadomość młodych ludzi by ich start w dorosłość był wolny od uzależnień.
 • Akademia 3 Maja
  Akademia z okazji 233 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 • „Granice w wychowaniu, a standardy ochrony małoletnich”
  „Granice w wychowaniu, a standardy ochrony małoletnich” były tematem dzisiejszego spotkania naszej grupy wsparcia Szkoły dla Rodziców. Dziękujemy za Państwa obecność i aktywność podczas poruszania ważnych, nierzadko trudnych tematów.
 • Przegląd Małych Form Artystycznych Szkół Specjalnych w Sokołowie Podlaskim
  Występ na Przeglądzie Małych Form Artystycznych Szkół Specjalnych w Sokołowie Podlaskim uważamy za udany. Piosenka, z którą wystąpił zespół „Hity”, stała się nieoficjalnym hasłem festiwalu. Dziękujemy za możliwość udziału w tych magicznych chwilach i cudownej atmosferze oraz dziękujemy naszym utalentowanym wychowankom.