-
Sakrament Bierzmowania
Za nami piękny, bardzo uduchowiony czas…
Paulina, Maja i Oskar przyjęli sakrament Bierzmowania. (28.05)
To wzruszający moment, któremu towarzyszyli naszym uczniom ich najbliżsi oraz nauczyciele.
-
Dzień Otwarty i Piknik Rodzinny
Dzień Otwarty i Piknik Rodzinny za nami (28.05)
Przed południem odbyły się spotkania i zajęcia otwarte z udziałem przybyłych Gości (przyszłych uczniów i ich rodziców) oraz Akademia z okazji Dnia Rodziny (z udziałem rodziców i rodzeństwa naszych uczniów).
Następnie udaliśmy się na piknik. Zabawy z animatorami, dmuchańce, malowanie buziek, rozgrywki sportowe, grillowanie i słodkie łakocie uprzyjemnialy nam słoneczne popołudnie.
Kiedy dzieci integrowały się i bezpiecznie się bawiły, dorośli znaleźli czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i informacji.
Dziękujemy Państwu Szymaniukom – rodzicom Jasia za udostępnienie dmuchanców, które okazały się hitem dzisiejszego dnia i cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci.
Dziękujemy Pani Irynie Izdebskiej za profesjonalne ozdobienie twarzy młodszym i starszym uczniom
Dziękujemy Animatorki z pasją za przeprowadzenie zabaw i zachęcanie dzieci do współpracy i rywalizacji w duchu fair play.
Dziękujemy także:
Grupie wokalno-recytatorskiej (i jej opiekunom) za przygotowanie części artystycznej,
Paniom kucharkom za smakowitą grochówkę z kotła,
Panom – pracownikom obsługi – za chrupiące kiełbaski z grilla,
Pani Ninie oraz młodzieży za pyszne desery przygotowane pod kierunkiem nauczycieli.
Dziękujemy Wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas
-
Świat płazów
We środę (26 maja) mieliśmy przyjemność gościć w naszej placówce Panią Barbarę Ługowską z Nadbużanskiego Parku Krajobrazowego, która zabrała nas w fascynujący świat płazów.
Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się jak ważną rolę pełnią płazy w przyrodzie oraz poznaliśmy wiele ciekawostek o żabach, ropuchach i traszkach występujących na terenach nadbużanskich. Spotkanie było pełne interesujących opowieści, zdjęć i praktycznej wiedzy o ochronie przyrody. Dziękujemy Pani Basi za inspirującą lekcję i możliwość bliższego poznania mieszkańców mokradeł i lasów.
-
Konkurs o ruchu drogowym
21 maja na boisku szkolnym odbył się konkurs o ruchu drogowym. Celem zajęć było przypomnienie przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
-
ZAPRASZAMY !!!

-
VIII Niebanalny Triathlon Młodzieżowy
Ośmioro naszych uczniów wzięło udział w VIII Niebanalnym Triathlonie Młodzieżowym oraz Konkursach Sportowych w Siedlcach
Była to forma bardziej integracji, wspólnej zabawy niż rywalizacji sportowej i o oto organizatorom chodziło. Poza sportową zabawą był czas na inne ciekawe atrakcje.
Dziękujemy Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Siedlcach za zaproszenie i moc wrażeń
-
Mistrzostwa Mazowsza Szkół Specjalnych w lekkiej atletyce
W Otwocku odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Szkół Specjalnych w lekkiej atletyce (20.05)
Od wielu lat w zawodach tych uczestniczą nasi uczniowie. W klasyfikacji do lat 16 zajęliśmy trzecie miejsce.
Na podium stanęli kulomioci:
Dominik Hołub – I miejsce
oraz Bartłomiej Szysz – III miejsce
Złoty medal zdobył Eryk Przychodzki
w skoku w dal w młodszej kategorii wiekowej.
W zawodach wzięło udział ośmiu naszych uczniów. Gratulujemy!