• Sakrament Bierzmowania

    Za nami piękny, bardzo uduchowiony czas…

    Paulina, Maja i Oskar przyjęli sakrament Bierzmowania. (28.05)

    To wzruszający moment, któremu towarzyszyli naszym uczniom ich najbliżsi oraz nauczyciele.

  • Dzień Otwarty i Piknik Rodzinny

    Dzień Otwarty i Piknik Rodzinny za nami (28.05)

    Przed południem odbyły się spotkania i zajęcia otwarte z udziałem przybyłych Gości (przyszłych uczniów i ich rodziców) oraz Akademia z okazji Dnia Rodziny (z udziałem rodziców i rodzeństwa naszych uczniów).

    Następnie udaliśmy się na piknik. Zabawy z animatorami, dmuchańce, malowanie buziek, rozgrywki sportowe, grillowanie i słodkie łakocie uprzyjemnialy nam słoneczne popołudnie.

    Kiedy dzieci integrowały się i bezpiecznie się bawiły, dorośli znaleźli czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i informacji.

    Dziękujemy Państwu Szymaniukom – rodzicom Jasia za udostępnienie dmuchanców, które okazały się hitem dzisiejszego dnia i cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci.

    Dziękujemy Pani Irynie Izdebskiej za profesjonalne ozdobienie twarzy młodszym i starszym uczniom

    Dziękujemy Animatorki z pasją za przeprowadzenie zabaw i zachęcanie dzieci do współpracy i rywalizacji w duchu fair play.

    Dziękujemy także:

    Grupie wokalno-recytatorskiej (i jej opiekunom) za przygotowanie części artystycznej,

    Paniom kucharkom za smakowitą grochówkę z kotła,

    Panom – pracownikom obsługi – za chrupiące kiełbaski z grilla,

    Pani Ninie oraz młodzieży za pyszne desery przygotowane pod kierunkiem nauczycieli.

    Dziękujemy Wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas

  • Świat płazów

    We środę (26 maja) mieliśmy przyjemność gościć w naszej placówce Panią Barbarę Ługowską z Nadbużanskiego Parku Krajobrazowego, która zabrała nas w fascynujący świat płazów.

    Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się jak ważną rolę pełnią płazy w przyrodzie oraz poznaliśmy wiele ciekawostek o żabach, ropuchach i traszkach występujących na terenach nadbużanskich. Spotkanie było pełne interesujących opowieści, zdjęć i praktycznej wiedzy o ochronie przyrody. Dziękujemy Pani Basi za inspirującą lekcję i możliwość bliższego poznania mieszkańców mokradeł i lasów.

  • Konkurs o ruchu drogowym

    21 maja na boisku szkolnym odbył się konkurs o ruchu drogowym. Celem zajęć było przypomnienie przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

  • Mistrzostwa Mazowsza Szkół Specjalnych w lekkiej atletyce

    W Otwocku odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Szkół Specjalnych w lekkiej atletyce (20.05)

    Od wielu lat w zawodach tych uczestniczą nasi uczniowie. W klasyfikacji do lat 16 zajęliśmy trzecie miejsce.

    Na podium stanęli kulomioci:

    Dominik Hołub – I miejsce

    oraz Bartłomiej Szysz – III miejsce

    Złoty medal zdobył Eryk Przychodzki

    w skoku w dal w młodszej kategorii wiekowej.

    W zawodach wzięło udział ośmiu naszych uczniów. Gratulujemy!