Internat

W naszym internacie mieszkają dziewczęta i chłopcy pochodzący z odległych miejscowości, bądź też mający trudną sytuację życiową.

Wykwalifikowana i życzliwa młodzieży kadra pedagogiczna otacza wychowanków całkowitą opieką oraz dba o to, aby panowała tu domowa i przyjazna atmosfera.

Życie internackie

W internacie istnieje 7 grup wychowawczych skupiających ponad 80-cioro podopiecznych. Każda z grup pozostaje pod opieką 2 lub 3 nauczycieli – wychowawców, którzy pomagają
w przyswojeniu materiału  przerabianego w szkole, wykorzystaniu zdobytej wiedzy
i umiejętności w praktyce. Duży nacisk kładzie się tu także na prawidłowy rozwój, wypoczynek i rozrywkę wychowanków. Dlatego też, na terenie internatu działa prężnie wiele kół zainteresowań, które rozwijają talenty oraz możliwości twórcze dzieci.

Tak mieszkamy

Nasi podopieczni mają do dyspozycji jasne, umeblowane, czteroosobowe pokoje wyposażone w sprzęt CD. Na obu piętrach znajdują się łazienki wyposażone w liczne kabiny prysznicowe oraz toalety. Na terenie internatu znajduje się także pralnia umożliwiająca wychowankom pranie drobnej bielizny, kącik kuchenny oraz biblioteka, gdzie każdy w wolnej chwili może porozmawiać, poczytać i miło spędzić czas.

Tak spędzamy czas wolny

Na terenie internatu znajduje się także przytulna salka kominkowa, jak również duża świetlica tętniąca życiem wieczorową porą. To tutaj odbywają się liczne dyskoteki, przedstawienia, akademie. Do dyspozycji wychowanków pozostają także pracownia komputerowa, siłownia oraz stoły do ping ponga i piłkarzyków.

Popołudniami, po odrobieniu zadań domowych podopieczni chętnie korzystają
z urozmaiconych gier edukacyjnych oraz wspólnych zabaw, których różnorodność sprawia, że nuda zagląda tu rzadko.

Wielkim atutem naszego internatu jest jego lokalizacja, która pozwala na aktywną rekreację ruchową i długie spacery stosownie do pory roku.

Naszym wychowankom zapewniamy:

– całodzienne wyżywianie (pierwsze i drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek oraz kolację), wysokość opłaty uzależniona jest od dochodu rodziny;
– bezpłatne zakwaterowanie;
– całodobową i fachową opiekę;
– wsparcie w uzyskaniu pomocy rzeczowej i finansowej z instytucji społecznych.