Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Łosicach

Sport

  Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”- od 1997 roku uczniowie naszej placówki uczestniczą w zawodach sportowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego w lekkiej atletyce, biegach przełajowych, piłce nożnej, tenisie stołowym. Zdobyli oni dotychczas ponad dwadzieścia medali w lekkiej atletyce i jeden w tenisie stołowym na zawodach rangi Mistrzostw Polski ZSS „Sprawni Razem”. W zawodach organizowanych przez Zarząd ZSS „Sprawni Razem” biorą głównie udział uczniowie z upośledzeniem lekkim.

alt alt alt alt alt alt

  Sekcja Olimpiad Specjalnych „Dystans” powstała w 2003 roku z inicjatywy nauczyciela Sławomira Karbowiaka. Olimpiady Specjalne- w ramach działalności Sekcji Dystans uprawiamy lekką atletykę, piłkę nożną, hokej halowy oraz tenis stołowy. Uczestniczyliśmy w zawodach Ogólnopolskich w piłce nożnej (Olsztyn 2007, Bydgoszcz 2010) w Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych (2006 Warszawa, 2009 Kielce). Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2011- Skarżysko Kamienna- hokej halowy. Od 2005 roku nasi uczniowie startują w Ogólnopolskich Mitingach Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych (Suchedniów, Jelenia Góra, Góra św. Anny).

alt alt alt alt alt alt alt

 Od kilku lat organizujemy Wojewódzki Miting Olimpiad Specjalnych w biegach przełajowych, a w tym roku szkolnym zorganizowany został  wspólnie z ZSP w Olszance Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych.

alt

 

Największe sukcesy.

 

Czterech naszych uczniów reprezentowało Polskę na zawodach międzynarodowych.

2003 rok- Adam Kierekiesza startował na Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w Spale na 400 m- (4 miejsce), 800m-(6 miejsce).

2005 rok- Paweł Jędrzejewicz zdobył brązowy medal w grze pojedynczej oraz srebrny w grze podwójnej na Europejskim Mitingu Olimpiad Specjalnych w Tenisie Stołowym w Hradce Korlowe (Czechy).

2007 rok- Łukasz Stal reprezentował Olimpiady Specjalne Polska w Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Szanghaju ( Chiny) w biegu na 400m.  i skoku w dal.

2011 rok- Sylwester Jaciuk – startował w Global Games w Ligurio (Włochy) w biegu na 1500m.i 800m. Sklasyfikowany został na 14 miejscu.

Podczas Europejskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Warszawie w 2010 roku jako wolontariusze pracowali uczeń Kamil Wawryniuk oraz nauczyciel Sławomir Karbowiak. Prowadzili oni dekorację turnieju tenisa stołowego. Otwarcie Europejskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych obserwowała 50 -osobowa grupa naszych uczniów

alt alt)

 

W dniach 14-18 marca odbyły się w Manchesterze VII Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Federacji INAS-FID. W zawodach uczestniczył nasz wychowanek Sylwester Jaciuk. W nietypowej dla siebie dyscyplinie trójskoku zdobył srebrny medal, natomiast w biegu na 3000 metrów zajął V miejsce. Był to drugi start na imprezie międzynarodowej Sylwka w tym roku szkolnym, poprzednio startował w wrześniu w Ligurio w Włoszech, podczas Global Games startował w  biegach na 800 i 1000 metrów.

alt alt alt

 Opracował: Karol Marczuk / Sławomir Karbowiak

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.