• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Internat


alt
alt alt alt

W naszym internacie mieszkają dziewczęta i chłopcy pochodzący z odległych miejscowości, bądź też mający trudną sytuację życiową.

alt alt alt

Wykwalifikowana i życzliwa młodzieży kadra pedagogiczna otacza wychowanków całkowitą opieką oraz dba o to, aby panowała tu domowa i przyjazna atmosfera.

alt  alt

 
W czasie pobytu wychowankowie mogą korzystać z pomocy psychologa i logopedy.

alt alt


Życie internackie

W internacie istnieje 7 grup wychowawczych skupiających ponad 80-cioro podopiecznych. Każda z grup pozostaje pod opieką 2 lub 3 nauczycieli - wychowawców, którzy pomagają
w przyswojeniu materiału  przerabianego w szkole, wykorzystaniu zdobytej wiedzy
i umiejętności w praktyce. Duży nacisk kładzie się tu także na prawidłowy rozwój, wypoczynek i rozrywkę wychowanków. Dlatego też, na terenie internatu działa prężnie wiele kół zainteresowań, które rozwijają talenty oraz możliwości twórcze dzieci.


Tak mieszkamy

Nasi podopieczni mają do dyspozycji jasne, umeblowane, czteroosobowe pokoje wyposażone w sprzęt CD. Na obu piętrach znajdują się łazienki wyposażone w liczne kabiny prysznicowe oraz toalety. Na terenie internatu znajduje się także pralnia umożliwiająca wychowankom pranie drobnej bielizny, kącik kuchenny oraz biblioteka, gdzie każdy w wolnej chwili może porozmawiać, poczytać i miło spędzić czas.

alt alt alt


Tak spędzamy czas wolny

Na terenie internatu znajduje się także przytulna salka kominkowa, jak również duża świetlica tętniąca życiem wieczorową porą. To tutaj odbywają się liczne dyskoteki, przedstawienia, akademie. Do dyspozycji wychowanków pozostają także pracownia komputerowa, siłownia oraz stoły do ping ponga i piłkarzyków.

Popołudniami, po odrobieniu zadań domowych podopieczni chętnie korzystają
z urozmaiconych gier edukacyjnych oraz wspólnych zabaw, których różnorodność sprawia, że nuda zagląda tu rzadko.

Wielkim atutem naszego internatu jest jego lokalizacja, która pozwala na aktywną rekreację ruchową i długie spacery stosownie do pory roku.

alt alt

alt

alt alt alt


Naszym wychowankom zapewniamy:

- całodzienne wyżywianie (pierwsze i drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek oraz kolację), wysokość opłaty uzależniona jest od dochodu rodziny;
- bezpłatne zakwaterowanie;
- całodobową i fachową opiekę;
- wsparcie w uzyskaniu pomocy rzeczowej i finansowej z instytucji społecznych.

-


Opracowanie: Elżbieta  Hryniewicz, Aneta Kaluta, Jolanta Stefaniuk.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.