Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Łosicach

Afrykańskie klimaty w środku jesieni, czyli z harcerską wizytą w Sokołowie Podlaskim.

Email Drukuj PDF

W dniach 25-27 listopada 12 osobowa grupa harcerzy z naszego Ośrodka uczestniczyła w VIII Zlocie Drużyn Harcerskich” Nieprzetartego Szlaku” w Sokołowie Podlaskim. Hasłem tegorocznego zlotu były słowa „Podróże małe i duże” i takie też emocje podróżnicze zapewnili nam gospodarze zlotu, drużyna „Duchy lasu”.
Już w piątek harcerze mogli poczuć się jak na dzikim kontynencie, obejrzeli i wysłuchali opowieści druha Marcina, o swojej podróży do Afryki. Mimo chłodu na dworze i jesieni za oknem wszyscy poczuliśmy tropikalny klimat afrykańskiego lądu. Po prelekcji, na rozruszanie kości, harcerze nauczyli się tańca, ta umiejętność bardzo się przydała drugiego dnia zlotu podczas gry terenowej. Sobotnia gra terenowa, wymagała od naszych harcerzy wykazaniem się wieloma umiejętnościami. Pokonywali tor przeszkód, wykonywali makijaże i stroje plemienne, gotowali strawę na ognisku. Największą niespodzianką dla naszych harcerzy była nauka gry na tam-tamach i bongosach przeprowadzona pod czujnym okiem przybysza z Afryki. Poczucie rytmu i umiejętności muzyczne harcerzy pozwoliły im na stworzenie prawdziwych afrykańskich dźwięków, a pieśni w języku suahili sprawiły im ogromną radość. Tak naładowani pozytywną energią, płynącą z bębnów, harcerze  
ruszyli do przygotowania afrykańskich ozdób. Przed kolacją wzięliśmy udział we mszy świętej. Sobotni wieczór zakończył się andrzejkową dyskoteką.
Niedziela, to czas porządków i pożegnań. Podczas uroczystego apelu dostaliśmy dyplom i nagrody rzeczowe.  Wszyscy harcerze już dziś zgłaszają gotowość do kolejnego spotkania z drużyną z Sokołowa Podlaskiego „Duchy lasu”.

Fotorelacja z naszego pobytu w Sokołowie w GALERII. Zapraszamy do obejrzenia.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.