Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Łosicach

„ŚWIĘTO JESIENI”

Email Drukuj PDF

 

17 listopada 2016r. po raz kolejny powitaliśmy dzieci i młodzież na cyklicznym spotkaniu pod hasłem „Święto jesieni”. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach i nasi wychowankowie z klasy III S.P., klasy I G., klasy I b SPdP i klasy II SPdP.

Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Żyj zdrowo i smacznie”. Zachęciliśmy uczniów z dwóch środowisk szkolnych do wspólnej pracy i zabawy, podejmowania pierwszych samodzielnych prób przygotowywania prostych posiłków, a także poruszyliśmy tematykę zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania się.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z prezentacją multimedialną „Żyj zdrowo i smacznie”. Następnie, pracując w trzech losowo wybranych grupach, przygotowali zdrowe i smaczne przekąski (kanapki i surówki). Deser, czyli szarlotkę i jesienny, korzenny kompot przygotowali uczniowie z klasy II i III zawodowej.

Najbardziej aktywni podczas zajęć byli najmłodsi uczniowie z naszej szkoły: śpiewali, tańczyli, czytali wierszyki o zdrowym stylu życia. Najbardziej pracowici, to najstarsi uczniowie, którzy zadbali o dekorację świetlicy, szwedzki stół i uporządkowali miejsce spotkania.

Wszyscy pracowali sumiennie, wykonywali polecenia, dbali o siebie nawzajem. Nawiązały się nowe znajomości. Nasi uczniowie wzorowo wywiązali się z roli gospodarzy imprezy.

Spotkanie przygotowały panie: Urszula Wasiluk i Iwona Wysokińska przy wsparciu i pomocy nauczycieli: Renaty Chotnickiej, Edyty Zadrożniak, Anastazji Zańko i Agaty Błażejczuk (ze S.P. nr 2 w Łosicach).

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.