Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Łosicach

PIKNIK RODZINNY i DZIEŃ OTWARTY

Email Drukuj PDF

 

 

Słoneczny dzień 1 czerwca 2016r. obfitował w wiele atrakcji. Przybyli do nas goście – chłopcy i dziewczynki wraz z rodzicami, którzy szukają przyjaznej dla siebie szkoły, aby od września rozpocząć w niej naukę. Czekaliśmy na nich od samego rana. Program dnia był następujący:

Godz. 10:00 – 11:30 – zapoznanie z ofertą edukacyjną, zwiedzanie szkoły i internatu, konsultacje z nauczycielami, wychowawcami, terapeutami i logopedą. Goście brali także udział                w zajęciach dydaktycznych Ośrodka.

Od godz. 11:30 – część artystyczna, którą zapowiedział i jednocześnie powitał zebranych pan Dyrektor Mirosław Korzycki. Zebrani goście dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o naszym Ośrodku, o nauce w szkole, o życiu w Internacie, o naszych małych i większych sukcesach.

 

A następnie naszą sceną zawładnęli artyści i mogliśmy obejrzeć: 

  • Przedstawienie teatralne na podstawie utworu „Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu nauczycieli: pana Krzysztofa Ignaciuka – dziadek, pana Artura Górniaka – wnuczek; przedstawiciela rodziców: pani Jolanty Radziwonki w roli babci oraz uczniów: Zuzi Krasowskiej i Kasi Onuszko (mała i duża rzepka), Grzesia Młynarczyka (Mruczek), Krystiana Kamińskiego (Kicia), Patryka Szejbuta (kurka), Łukasza Koźluka (gąska), Pawła Pietraszuka (bociek), Daniela Kryńskiego (żabka), Kamili Olszewskiej (kawka). Narratorami byli: pani Ula Wasiluk i pan Mirosław Korzycki.

  • Montaż słowno – muzyczny na temat rodziny w wykonaniu naszego zespołu „Hity”.

  • Przedstawienie satyryczno-komediowe pt. „Rodzinka na dobre i na złe” zaprezentowane przez wychowawców internatu, w składzie: pani Basia Zielińska – mama, pan Karol Marczuk – tata; panie: Anetka Kaluta i Jola Stefaniuk – córeczki; panowie: Krzysztof Chwedorczuk i Jacek Kulik – synkowie.

     

    Od godz. 12:30 – „Piknik rodzinny”, czyli gry i zabawy na świeżym powietrzu pod kierunkiem grupy animatorów, obiad „pod chmurką”, ognisko  z kiełbaskami, słodkie niespodzianki przygotowane przez uczniów i rodziców, pokazy strażackie, mecz piki nożnej. Po godzinie 14:30 nadciągnęły burzowe chmury z ulewą i musieliśmy przenieść zabawę do Internatu. Animatorzy pokazywali zebranym jak zrobić zwierzątka i bajkowe postacie z baloników, pan Kierownik Krzysztof Chwedorczuk częstował wszystkich lodami. A wieczorem na naszych podopiecznych czekała dyskoteka. To był naprawdę pełen emocji dzień…

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.