Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Łosicach

VI Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne w Siedlcach

Email Drukuj PDF

Wychowankowie z naszego Ośrodka, jak co roku, wzięli udział w VI Ogólnopolskich Warsztatach Artystycznych pod hasłem: „Sztuka iluzji”, które odbyły się w dniach 3 – 6 października 2014 roku w Siedlcach.

Warsztaty miały na celu integrację środowisk osób niepełnosprawnych, zachęcanie  do twórczego myślenia oraz rozbudzanie wśród młodzieży wrażliwości artystycznej.

Podczas tych warsztatów młodzież mogła przenieść się w świat iluzji i magii, poznać możliwości jakie otwiera przed nimi ludzki umysł i dowiedzieć się jak „oszukiwać” ludzki wzrok.

Niezapomnianym przeżyciem dla wychowanków była wycieczka do Farmy Iluzji w Mościskach oraz udział w zajęciach z profesjonalnym iluzjonistą.

 

Trzydniowa przygoda z magią zakończyła się oficjalnym podsumowaniem warsztatów podczas  IV Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Środowisk Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Sali Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Podczas tego festiwalu młodzież prezentowała program artystyczny, który przygotowała podczas warsztatów. Wychowankowie z naszego Ośrodka wspólnie z młodzieżą ze Stoku Lackiego wcielili się w rolę iluzjonistów,  a ich sztuczki zarejestrowane zastały na filmie pt. „Iluzja”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.