Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Łosicach

Plener malarski w Gnojnie

Email Drukuj PDF

alt

W dniach 16-18 maja 2014 r. członkowie grupy plastycznej przebywali na zorganizowanym w Gnojnie plenerze malarskim. W plenerze udział wzięło 8 wychowanków i 3 wychowawców, którzy na co dzień są opiekunami grupy plastycznej funkcjonującej w internacie naszego ośrodka.

Uczestnicy obserwowali nadbużańskie krajobrazy podczas spacerów, a następnie wykonywali prace plastyczne farbami plakatowymi i temperami. Pierwszego dnia pleneru odbyliśmy pieszą wędrówkę do Niemirowa połączoną z przeprawą promową.

Głównymi celami pleneru było uwrażliwienie na piękno nadbużańskiej przyrody, dokumentowanie przestrzeni trójwymiarowej na płaszczyźnie, kształtowanie umiejętności uchwycenia perspektywy i samodzielności w wyborze technik malarskich.

Podczas pobytu w Gnojnie mieszkaliśmy w ośrodku letniskowym „Przystań”, samodzielnie przygotowywaliśmy posiłki i miło spędziliśmy czas. Wracając do Łosic odbyliśmy pieszą wędrówkę do Borsuk, podczas której zatrzymaliśmy się na punkcie widokowym zwanym przez miejscowych „Łysą Górą”, skąd obserwowaliśmy zakola Bugu. Do ośrodka wróciliśmy z pięknymi pracami plastycznymi, zadowoleni i pełni wrażeń.

 

Opracowanie: Andrzej Kalicki

Zdjęcia z pleneru znajdują się w galerii, zapraszamy.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.